Tekirdağ ili Süleymanpaşa İlçesine tayini çıkan İlçemiz Kaymakamı Mustafa Güler Sanayici ve İş İnsanlarına veda mesajı yayınladı. Kaymakam Güler’ in veda mesajı:

“Saygıdeğer Sanayici ve İş İnsanları,

20 Eylül 2017 tarihinden beri beş yıldır büyük bir onurla yürütmekte olduğum Gebze Kaymakamlığı görevimden Tekirdağ Süleymanpaşa Kaymakamlığına atanmam sebebiyle Gebze’ye ve sizlere arz-ı veda ediyorum.

Görev sürem içerisinde Gebze’nin her alanda daha da gelişip kalkınması için ilçemizin bütün dinamikleri ile birlikte hareket ederek çalıştım. Devletimizden aldığımız ödeneklerle Gebze’nin ekonomik, kültürel ve sosyal alanda kalkınması için çok önemli yatırımlar aldık, projeler gerçekleştirdik.

Gebze’de görev yaparken, sadece mesleki sorumluluk anlayışıyla değil, aynı zamanda milli bir görev ve kutsal bir nöbet anlayışıyla hizmet etmeye çalıştım. Görev yaptığım süre içerisinde; adil, dürüst, katılımcı, halka yakın, duyarlı, pratik ve dinamik bir yönetici olmaya gayret ettim.Bugüne kadar görev yaptığım her yerde 'Halka hizmet Hakk'a hizmettir' düsturundan hareketle gece-gündüz mesai mefhumu gözetmeden en iyisini yapmaya çalıştım. Vatandaş odaklı bir anlayışla devlet ve millet kaynaşmasını en üst seviyede tutarak kapımız vatandaşlarımıza her zaman açık oldu.

Yüksek potansiyele sahip Gebze sanayisini bulunduğu yerden daha yukarılara taşımak için hep birlikte önemli çalışmalar yaptık. Gebze ekonomisine faydalı olabilecek her türlü projeyi destekleyerek, güzel şehrimize katma değer sağlayacak her fikre ilgi gösterdik. Birlik ve beraberliğini en iyi şekilde ortaya koyan dinamiklerin bu gayret ve azmi sürdüğü takdirde Gebze’nin her alanda daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum. 

Ticaretin kalbi Gebze’den çok güzel duygularla ayrılıyor olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Gebze’de bulunan Organize Sanayi Bölgeleri ve sanayi dışında kalan firmalarımız ülke ekonomisine katma değer ve istihdam sağlıyor. Ülkemizin koronavirüs ile mücadele ettiği bu dönemde, yatırımlarını devam ettiren firmalarımıza İlçemiz ve Gebzeli hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum. Kaymakamlığımızca pandemi döneminde çalışan  firmalara her şartta üretim yapmaları için destek vererek yardımcı olmaya çalıştık. Gebze, bulunduğu konum itibarıyla hava, deniz ve kara yollarının  kavşak noktası konumunda. Bu nedenle Pandemi süresince firmalarımıza özellikle  yol izinleri, çalışma izinleri ve firmalarımızdaki personelin koronavirüsle mücadelelerinde yardımcı olduk. Başta OSB Yöneticileri olmak üzere firma temsilcileri ile ortaklaşa çalışmalar yürüterek kamu ve özel sektör işbirliğinin güzel bir örneğini sergiledik. Kamu kurum ve kuruluşlarımızın çalışmalarında bizlere destek olan, ülke refahını yükselten, üretim yapan sanayici ve iş insanlarına katkıları için teşekkür ediyorum.

Hakkınızı helal edin. Allah’a emanet olun.

Mustafa Güler  

Kaymakam