ÖNEMLİ DUYURU

Bakanlık portalı üzerinden aşağıda yer alan konu ile ilgili bildirim zorunluluğu olan katılımcılarımızın bahse konu bildirimleri yapabilmelerine ilişkin Bakanlığın sitesinde 02.01.2024 tarihli yayınlanan “Enerji Verimliliği Mevzuatı Kapsamında Yapılacak Enerji Tüketim Bildirimleri Hakkında”  konulu duyuru aşağıda yer almakta olup (https://enerji.gov.tr adresi DUYURULAR bölümü) en geç 31 Mart tarihine kadar gerekli işlemlerin yapılmış olması gerektiği hususu tüm katılımcılarımızın bilgisine sunulur.

 

Enerji Verimliliği Mevzuatı Kapsamında Yapılacak Enerji Tüketim Bildirimleri Hakkında

02.01.2024

5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu ve ikincil mevzuatı kapsamında yükümlü bulunan Bina, Endüstriyel İşletme, Elektrik Üretim Tesisi ve Organize Sanayi Bölgeleri enerji tüketim bildirimlerini Enerji Verimliliği (ENVER) Portalı üzerinden yapmaları gerekmektedir.

Enerji Verimliliği Portalına https://enerjiverimliligi.enerji.gov.tr adresi üzerinden e-Devlet şifresi ile giriş yapılmaktadır. Yükümlü olanların 1 Ocak-31 Mart 2024 dönemi içerisinde bir önceki yıla ait (2023 yılı) enerji tüketim bildirimlerini yapmaları gerekmektedir.

Detaylı bilgi için Enerji Verimliliği Portalı internet adresinde yer alan “Kullanım Kılavuzu”, “Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.)” ve Tanıtım Videolarını  inceleyebilirsiniz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.