ÖNEMLİ DUYURU

5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu ve ikincil mevzuatı kapsamında 2022 yılına ait enerji tüketim bildirimleri ve enerji yöneticisi görevlendirmelerine ilişkin bilgileri Bakanlık portalı üzerinden bildirim zorunluluğu olan katılımcılarımızın bahse konu bildirimleri yapabilmelerine ilişkin Bakanlığın sitesinde yayınlanan duyuru aşağıda yer almakta olup (https://enerji.gov.tr adresi DUYURULAR bölümü) tüm katılımcılarımızın bilgisine sunulur.

 

Enerji Verimliliği Portalına İlişkin Duyuru

09.06.2023

5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu ve ikincil mevzuatı kapsamında yükümlü bulunan Bina, Endüstriyel İşletme, Elektrik Üretim Tesisi ve Organize Sanayi Bölgeleri enerji tüketim bildirimlerini ve enerji yöneticisi görevlendirmelerini enerji verimliliğinde dijitalleşme çalışmaları doğrultusunda hizmete açılan Enerji Verimliliği Portalı üzerinden yapacaklardır. 
 
Enerji Verimliliği Portalına https://enerjiverimliligi.enerji.gov.tr adresi üzerinden e-Devlet şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Yükümlü olanların Haziran-Temmuz 2023 dönemi içerisinde bildirimde bulunmaları rica olunur.
 
Detaylı bilgi için Enerji Verimliliği Portalı internet adresinde (https://enerjiverimliligi.enerji.gov.tr) yer alan “Kullanım Kılavuzu” ve “Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.)”ı inceleyebilirsiniz.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.